NUN DİJİTAL KIŞ OKULU ve SANAT OKULUN’DA DERSLER TAMAMLANDI!

2020 - 2021 denemi yarıyıl tatilinde ikincisini hayata geçirdiğimiz Dijital Kış Okulu ve Sanat Okulu programına ilgi büyüktü. Öğrenciler programlara katılarak ilgi alanları doğrultusunda lisans derslerini önceden deneyimleme ve farklı alanları tanıma fırsatı buldu.

Dijital Kış Okulu ve Sanat Okulu programı kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki farklı okullardan 630 öğrenci, yurt içi ve yurt dışından 24 başarılı akademisyenle buluştu. Program içeriğinde bulunan 23 farklı branştan bireysel gelişimleri adına ihtiyaç duydukları dersleri seçerek kendi programlarını oluşturan öğrenciler, lisans eğitimine giriş derslerini deneyimledi.

Dijital Kış Okulu’nda Siyaset bilimi alanında Northeastern Üniversitesinden Dr. Ahsen Utku, uluslararası boyutta çevre çalışmaları ile tanınan Ibrahim Abdul-Matin, böceklerin gizemli dünyasını aydınlatan Dr. Fatih Dikmen ve tarih alanında Dr. Ertuğrul Ökten gibi değerli eğitmenler eşliğinde toplamda 56 saat çevrim içi ders gerçekleşti.

NUN Sanat Okulunda ise öğrenciler 3 farklı modülü, 1 haftada 66 saat yüz yüze deneyimleme fırsatı yakaladılar. Cemal Toy ailemle sanat atölyesinde resmin inceliklerini öğrenciler ve aileleri paylaştı. Seyahat-doğa fotoğrafçılığı ve ritim-perküsyon atölyesinde ise öğrenciler keyifli zaman geçirirken bu alanlara dair bilgilerini artırdılar.

Eğitmenlerden Prof. Dr. Seçil Şatır; “Program fevkalade organize edilmişti. Öğrenciler ileri düzeyde ilgiliydi. Hatta kendi kimliklerinin ve yaratıcılıklarının bilincinde olan öğrencilerin varlığı şaşırtıcıydı. NUN Okullarının çok başarılı bir eğitim sistemine sahip olduğunu düşünüyorum. Dijital kış okulu organizasyonunu yürekten kutluyorum” dedi.

Ömer Faruk Boyacı; “Öğrencilerin ilgisine gerçekten hayran kaldım, beklentimiz tasarlanan projenin çizimini yapmak olduğu halde maket yapan öğrencimiz dahi vardı. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.