“NUN Dijital Kış Okulu” Başlıyor!

Öğrencilerin bilgisayarlarının başında kıymetli akademisyenlerin vereceği dersler ile yetkinliklerini artırmaları, bilgi seviyelerini yükseltmeleri, lisans dersleri ile tanışıp üniversite pratiği yapmaları ve en önemlisi 21. yüzyıl dünyası için gerekli ilim ile buluşmaları için 25-31 Ocak 2021 tarihleri arasında ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Dijital Kış Okulu” programını hayata geçiriyoruz.

Bilginin gücüne inanarak öğrencilerin alanında uzman isimlerin rehberliğinde işlenecek 26 farklı modül ile buluşmasını sağlıyoruz. “Dijital Kış Okulu”nda öğrenciler, kendi ilgi alanlarına göre modül seçimleri yapabilecek ve kariyer planlamalarına göre ilgili derslere girebilecekler. Her dersin sonunda sertifikalar verilecek.

Gastronomi yolculuğundan Türkiye’nin ilk uzay teleskopunun hikâyesine, genetik biliminden kimyanın gizemli dünyasına, dijital sanattan sürdürülebilir kalkınmaya çeşitli başlıklar etrafında şekillenen program ile öğrenciler, ilgi duydukları alanlarda gelişecek, kendi beceri ve kapasitelerini keşfedecekler. Lisans tercihi yapacak öğrenciler lisansa giriş dersleri ile ilgili bilgiler edinecekler.

NUN Dijital Kış Okulunun ilham veren dersleri ve seminerleri ile ilgili program kız ve erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.