ABD'de Irkçılığı İslamofobi Olarak Anlamak

Eğitimci: Todd Green

Çalıştığı Yer - Görevi: 

İcra Direktörü- America Indivisible

Ülke:  Amerika Birleşik Devletleri

Eğitimci Biyografi:

Washington DC merkezli, yerel ve bölgesel düzeyde seçilmiş ve atanmış liderleri İslam karşıtı ayrımcılığa karşı koymak için araçlar ve kaynaklarla donatmaya odaklanan ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan America Indivisible'ın İcra Direktörü olarak çalışmaktadır. Bu göreve başlamadan önce, Iowa'daki Luther College'da dini çalışmalar profesörü olarak yaklaşık on beş yıl çalıştım. Devlet kurumları, gazeteciler, inanç temelli kuruluşlar ve daha geniş kapsamda halk ile dinler arası ilişkiler, din özgürlüğü ve dini ayrımcılık konularında danışmanlık verdiğim, iletişim kurduğum ve/veya işbirliği yaptığım için profesörlüğüm boyunca önemli kamusal çalışmalar yapmıştır.
 
İslam karşıtı ayrımcılığa ilişkin görüşleri CNN, NPR, The Washington Post ve Al Jazeera gibi çeşitli medya kuruluşlarında yayınlandı. İslamofobi hakkındaki yazılarıma, Center for American Progress ve Southern Poverty Law Center gibi çeşitli düşünce kuruluşları tarafından atıfta bulunuldu. İslamofobi hakkındaki kitaplarımdan biri, ABD Yüksek Mahkemesinde NAACP, National Urban League ve diğer sivil örgütler tarafından Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkelere yönelik seyahat yasağı hakkındaki davada (Trump v. Hawaii (2018)) açılan bir müşahit belgesinde alıntılandı Konuyla ilgili yayımlanmış iki kitabı bulunmaktadır: The Fear of Islam: An Introduction to Islamophobia in the West ve Presumed Guilty: Why We Shouldn't Ask Muslims to Condemn Terrorism.

 

Ders Alanı: Dijital Bilim Okulu

Dersin Adı: Digital Science School

Dersin İçeriği: Bu ders, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki İslamofobinin İslam'ın cehaletinden çok ırkçılıktan kaynaklandığı yollara odaklanıyor. İslamofobinin ırkçılık olarak nasıl tanımlanacağına, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki azınlık dini topluluklarının ırksallaştırılmasının tarihine, kökleri ırkçılığa dayanan Müslümanları hedef alan politikalara ve Müslüman karşıtı ırkçılığın siyasi yelpazedeki yaygınlığına dikkat çekilecektir.

Ders Dili: Türkçe 

Kız ve erkek öğrenci grupları birlikte olacaktır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.-

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 200 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 200 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz..

Sık sorulan sorulara buradan bakabilirsiniz.