Bilim Ne Bilir? - Dr. Zehra Bilgin

Eğitimci: Dr. Zehra Bilgin

Çalıştığı Yer - Görevi: İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nde Doktor Öğretim Üyesi

Ülke:  Türkiye/Turkey

Eğitimci Biyografi: Zehra Bilgin, Boğaziçi Üniversitesi Matematik Bölümü’nden 2009 yılında lisans derecesi aldı. “On Quotient of Hom-Functors” adlı yüksek lisans tezini Boğaziçi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı’nda 2012 yılında tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı’nda hazırladığı “Aralarında Asal Yapılandırılmış Modüller, Alt Modüllerin Radikalleri, Baer Spektrumu Üzerinde Demetler” adlı teziyle 2017 yılında doktor unvanı aldı. 2017 yılında İstanbul Medeniyet Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İslam ve Türk Felsefesi Anabilim Dalı’nda başladığı Osmanlı matematik tarihi alanındaki doktora çalışmasına devam etmektedir. Akademik ilgi alanları arasında soyut cebir, matematik tarihi ve felsefesi, bilim tarihi ve felsefesi bulunmaktadır. Osmanlı klasik döneminde matematik çalışmaları ve Osmanlılar’da bilimin modernleşmesi konularında araştırmalarını sürdürmektedir.

Ders Alanı: Dijital Bilim Okulu

Dersin Adı: Bilim Ne Bilir?

Dersin İçeriği: Bu derste, bilim felsefesi, bilime dair ontolojik ve epistemolojik sorgulamaları incelenecektir. Modern dünyada "gerçek (hakikat) ile bilimsel bilgi ne şekilde ve ne kadar örtüşmektedir? Bilimsel bilgi nedir? Bilimin bilebileceği varlık alanı sınırsız mıdır? Bilim dışında bilebilir miyiz?" gibi sorular cevaplanacaktır.

Ders Dili: Türkçe / Turkish

Tarih: Program kız ve erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.-

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 180 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 180 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz..

Sık sorulan sorulara buradan bakabilirsiniz.