Travmayı İyileştirmek ve Dayanıklılığı Geliştirmek -  Nadine Kamal

Eğitimci:  Nadine Kamal

Çalıştığı Yer - Görevi: 5dthinking.org Bilim Eğitimcisi ve Yazar. Sertifikalı Travma ve Dayanıklılık Uygulayıcısı

Ülke:  BAE/UAE

Eğitimci Biyografi: Kamal, travma konusunda bilgilendirme ve dayanıklılık temelli eğitimlerde sertifikalı bir bilim yazarı, editör ve eğitimcidir. Waterloo Üniversitesi'nden Biyoloji lisans derecesine ve Dundee Üniversitesi'nden Eğitim yüksek lisansına (öncü öğrenme ve öğretme alanında) sahiptir.

2007 yılından bu yana 8-18 yaş arası çocuklara ortaöğretim fen bilimleri, biyoloji, ingilizce ve matematik dersleri vermektedir. Uluslararası Bakalorya, Amerikan ve İngiliz Ulusal Müfredatını öğretme deneyimine sahiptir. Uluslararası eğitime, mülteci eğitimine, çocukların ve genç yetişkinlerin refahına büyük ilgi duymaktadır. Mülteci eğitimine olan ilgisi, yerinden edilmiş gençler için uluslararası bir lise müfredatı tasarlayan ilk kuruluş olan Amala Education'ın pilot kursunu oluşturmasına ve daha yakın zamanda Şanlıurfa'daki Suriyeli mülteciler için bir otizm farkındalık web seminerinin moderatörlüğünü yapmasına neden olmuştur.

Şu an 5DT haber bülteninin editörü olarak hizmet vermekte ve periyodik olarak yerel bir sağlık ve zindelik dergisi için yazılar yazmaktadır.

Ders Alanı: Dijital Kültürel Farkındalık ve Esenlik Okulu

Dersin Adı: Travmayı İyileştirmek ve Dayanıklılığı Geliştirmek

Dersin İçeriği: Bu derste öğrenciler, travma konusunda bilgili ve dayanıklılık odaklı olmanın ne anlama geldiğini anlayacaklardır. ACE (Olumsuz Çocukluk Deneyimleri) Çalışması, travmanın sinirbilimi ve epigenetik ile travma arasındaki büyüleyici bağlantı hakkında bilgi edinecekler ve dayanıklılık odaklı müdahalelerin travma ve olumsuz deneyimlerin üstesinden gelmede nasıl önemli bir rol oynayabileceğini keşfedeceklerdir.

Ders Dili: İngilizce

Tarih: Program kız ve erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.-

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 50 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 50 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sık sorulan sorulara buradan bakabilirsiniz.