Bilimin Özgeçmişi - Dr. Nihal Fırat Özdemir

Eğitimci: Dr. Nihal Fırat Özdemir

Çalıştığı Yer - Görevi: Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi - Öğretim Üyesi

Ülke:  Türkiye

Eğitimci Biyografi: Nihal Fırat Özdemir, İstanbul Üniversitesi, Bilim Tarihi Bölümü’nden mezun oldu (1997). Marmara Üniversitesi, Felsefe Tarihi’nde “Yeni Gerçekçilik Işığında Bertrand Russell’da Bilgi Problemi” tez konulu Yüksek Lisansını yaptı. Marmara Üniversitesi, Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi (2007). Medeniyet Üniversitesi, Felsefe Bölümü’nde, “17. Yüzyılda İngiltere’de Yeni Bilimin Kamusallaşma Araçları” tez konulu Doktorasını tamamladı (2010). Aynı adlı kitabı Hiperlink ve Ketebe yayınlarından basıldı. Marmara Üniversitesi, Felsefe ve Din Bilimleri’nde, “19. Yüzyılda Osmanlı’da Yeni Bilimin Kamusallaşma Araçları” tez konulu ikinci doktorası da devam etmektedir.

Bilim Tarihi Sohbetleri programının yapımcısı ve koordinatörüdür. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Bilim Tarihi Bölümü Dr. Öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde de bilim tarihi dersleri vermektedir.

Ders Alanı: Dijital Bilim Okulu

Dersin Adı: Bilimin Özgeçmişi

Dersin İçeriği: Bilimin Özgeçmişi ele alınacaktır. Bilimin tarihten bu güne gelişim süreçlerine değinilecektir.

Ders Dili: Türkçe

Tarih: Program kız ve erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.-

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 50 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 50 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sık sorulan sorulara buradan bakabilirsiniz.