Biyoteknolojik Dönüşüm - Dr. Polen Koçak

Eğitimci: Dr. Polen Koçak

Çalıştığı Yer - Görevi: 1. Cellestetix Biotechnology, Research and Development şirketi Kurucu Ortağı

  1. İstinye Üniversitesi Biyoteknoloji Laboratuvarı Kurucusu
  2. Genetikçi ve Biyomühendis

Ülke:  Türkiye/Turkey

Eğitimci Biyografi: 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik bölümünden mezun olduktan sonra 2014-2015 yılları arasında Harvard MIT Health Sciences and Technology bölümüne, kısa dönem araştırma görevlisi olarak kabul edilmiştir. Chip-on-a-chip test platformunu kullanarak çok fonksiyonlu Salmonella bazlı yeni nesil kanser önleyici ilacın geliştirilmesi üzerine araştırmalar yapmıştır. Ayrıca, makrofaj hücrelerinin, mikro-kaplamalı üç boyutlu hidrojellerde M2 fenotipine doğru polarizasyonunu teşvik etme üzerine bir araştırma üzerinde çalışmıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra özel bir hastanenin Kök Hücre Üretim ve Rejenaratif tıp bölümünde görev yaptı.

2015-2017 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde Biyoteknoloji yüksek lisansını, Prostat kanserinde taşıyıcı ilaç sistemleri geliştirme tezi ile yüksek dereceyle tamamladı.

2017 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde doktora eğitimine başlamış olup, Türkiye’de ilk kez bitkiden elde edilen bir nano vezikülün akciğer kanseri tedavisinde kullanılması ile ilgili uluslararası bir patentin buluşçularındandır. Bitki kaynaklı ekzozomların yara iyileşmesi ve doku yenilenmesi üzerindeki etkisini ilk kez inceleyerek uluslararası bir dergide yayınlanmıştır.

Ardından, konuk araştırmacı olarak, Dr Su Ryon Shin’in Harvard Medical Brigham and Women’s Hospital’daki grubuna katıldı. Yenilenen araştırma projesi, ağırlıklı olarak, 3 boyutlu baskı kanallı mikroakışkan çip sisteminde nano partiküllerin uygulanmasına odaklanmıştır. Doktora çalışmaları sırasında, disiplinler arası katkıları ve yetenekleri güçlendirmek için diğer disiplinlerle başarılı bir işbirliği için ihtiyaç duyulan konularda mesleki gelişimini geliştirmektedir.

Genetik ve Biyomühendislik, Biyoteknoloji, Gen Terapi, Kök hücre ile ilgili bir çok yurtiçi yurtdışı kongrelere katılım sertifikasına sahiptir.

Genestetix Genetik Danışmanlık ArGe ve Biyoteknoloji adında, Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi bünyesinde, yapay zeka destekli kişiye özel genetik test kitleri ve kişiye özel biyoteknolojik ürün geliştiren bir girişimin kurucusudur.

Şu anda Harvard Medical School, Shin Laboratory ve Yeditepe Üniversitesi’nde Biyoteknoloji alanında çalışmaları devam etmektedir.

Ders Alanı: Dijital İnovasyon ve Girişimcilik Okulu

Dersin Adı: Biyoteknolojik Dönüşüm

Dersin İçeriği: Bu derste, sürdürülebilir bir dünyada biyoteknolojinin rolü, Ar-Ge, inovasyon ve üretim odaklı bir bakış açısı ile ele alınacaktır.

Ders Dili: Türkçe /Turkish

Tarih: Program kız ve erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.-

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 180 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 180 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sık sorulan sorulara buradan bakabilirsiniz.