Biyogirişimcilik - Prof. Dr Elif Damla Arısan

Eğitimci: Prof. Dr Elif Damla Arısan

Çalıştığı Yer - Görevi: 1. Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi

  1. DAP Genomics'te Kurucu Ortak

Ülke:  Türkiye/Turkey

Eğitimci Biyografi: Prof. Dr. Elif Damla Arısan, Gebze Teknik Üniversitesi, Biyoteknoloji Enstitüsü'nde akademisyen olarak görev almaktadır. 2009 yılında Sabancı Üniversitesinden doktora derecesini aldıktan sonra 2017 yılında Kanser Biyolojisi ve Terapotikleri programını HMS'de tamamlamıştır. Araştırma alanları, kanser hücrelerinde sağ kalım-ölüm kararını etkileyen ve terapotik potansiyeli olan özgün hedefler olup, 50'nin üzerinde hakemli dergide yayınlanan akademik makaleleri ve ulusal ve uluslararası fonlarca desteklenen projeleri mevcuttur. Üç kadın akademisyen tarafından kurulan DAP Genomik isimli bir start-up şirketinin kurucusu olarak Nutrilena markasının oluşmasına liderlik etmiştir. Proje TEYDEB 1512 programında desteklenmiştir ve Londra Borsası, Sharjah (BAE) gibi uluslararası girişimcilik yarışmalarında ödül almıştır. Biyogirişimcilik konusunda ilk kitap olma özelliğini taşıyan Adım Adım Biyogirişimcilik kitabının yazarlarındandır. Toplum için, toplumla bilim faaliyetlerinde sosyal yayılımı sağlamak üzere gönüllü çalışmalarda yer almaktadır.

Ders Alanı: Dijital İnovasyon ve Girişimcilik Okulu

Dersin Adı: Biyogirişimcilik

Dersin İçeriği: Biyo-girişimcilik girişimcilik ekosistemi ile biyolojik bilimlerin iç içe olmasına denir. Bu derste, biyomedikal ve sağlıktaki yeniliğinin keşfi, tasarımı, geliştirilmesi, test edilmesi, onaylanması ve hayatın içine yerleştirilmesiyle katılımcıya değer katan alanlar belirtilecektir.

Ders Dili: Bilingual /Çift Dil

Tarih: Program kız ve erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.-

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 180 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 180 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sık sorulan sorulara buradan bakabilirsiniz.