Program Ücretsizdir.

 

Etki Yatırımı - Şafak Müderrisgil

Eğitimci: Şafak Müderrisgil

Çalıştığı Yer - Görevi: 

Başkan- Etkiyap

Ülke:  Türkiye

Eğitimci Biyografi:

Şafak, Türkiye'nin ilk etki yatırım platformu olan Etkiyap'ın kurucu ortağı ve başkanıdır. Şafak, Türkiye'de etki yatırımı ve iyi işleyen bir ekosistemin gelişmesini sağlayan, tüm sektörlerden 40 kurum içeren Ulusal Etki Yatırımı Danışma Kurulunun (EYDK) da başkanlığını yapmaktadır.
 
Şafak, şirketler ve enerji hukuku alanında deneyime sahiptir. Uluslararası ve ulusal kurum ve kuruluşlara hukuk danışmanı ve yönetim kurulu üyesi olarak uzun yıllar hizmet vermiştir. Politika danışmanı, strateji uzmanı ve girişim hayırseveri olarak uzmanlığını harmanlayan Şafak'ın şu anki hedefi, tüm sektörlerde sürdürülebilir sonuçlar elde etmek için bir araç olarak etki yatırımı ve ölçümüdür. Şafak, vakfın ödülün etkisini gösterme çabalarını desteklemek için The Duke of Edinburgh's International Award'ın sosyal değer araştırmasını desteklemektedir. 2019'dan beri The Duke of Edinburgh’s International Foundation'da World Fellow olarak görevine devam etmektedir.
 
Şafak, Türkiye'deki National Award Operator of the Duke of Edinburgh’s Foundation'ın kurucu yönetim kurulu üyesidir ve Türkiye'deki ilk 10 yılında Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 11 yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı Türkiye İnsan Kaynakları Vakfının kurucu ortağıdır.
London School of Economics'te Çağdaş Türkiye Çalışmaları Danışma Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Enerji Verimliliği Derneği Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 
Şafak, rolünün ötesine geçerek ve başkalarına potansiyellerini kanalize etme konusunda ilham vererek olağanüstü liderlik becerileri ve bağlılığı nedeniyle Avrupa Sosyal Girişimler ve Etki Odaklı Liderler Ağı tarafından 2021 yılında Sosyal Girişimdeki En İyi Kadınlar Listesinde yer almıştır. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Şafak, lisans ve özel hukuk alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir. Oxford Üniversitesi'nde Kamu Politikası alanında yüksek lisans derecesi aldı. 
 

Ders Alanı: Dijital Araştırmacı Okulu

Dersin Adı: Etki Yatırımı

Dersin İçeriği: Güncellenmektedir.

Ders Dili: Türkçe 

Tarih: 

Kız ve erkek öğrenci grupları birlikte olacaktır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.-

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti:Program Ücretsizdir.

Sık sorulan sorulara buradan bakabilirsiniz.