Metaverse ve Felsefe -  Yıldız Kulkul

Eğitimci:  Yıldız Kulkul

Çalıştığı Yer - Görevi: Eğitmen, Yazar

Ülke:  Türkiye

Eğitimci Biyografi: Yıldız Kulkul Kimdir?
29 Mayıs Üniversitesi Felsefe bölümünde lisans eğitimini, İbn Haldun Üniversitesi'nin Eğitim bilimleri alanında eğitim kurumları işletmeciliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Yıldız Kulkul, eğitim kurumları ve STK'larda öğretmenlik ve eğitim koordinatörlüğü tecrübeleri bulunmaktadır. 2016 yılından beri de çocuklar için felsefe alanında öğretmen eğitimleri, sertifika programları ve çocuklara yönelik projeler gerçekleştirmiştir. Alan dair ‘’Hadi Felsefe yapalım’’ ve ‘’yetişkinler bizi neden anlamıyor?’’ kitabının yazarıdır. Şu anda da alana dair müfredat çalışmalarında yazarlık ve 29 Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde, Çocuklar için Felsefe Eğitmen Eğitimi sertifika programının koordinatörlüğünü yapmaktadır.

Ders Alanı: Dijital Beşeri ve Sosyal Bilimler Okulu

Dersin Adı: Metaverse ve Felsefe

Dersin İçeriği: Bu derste, Metaverse ve Felsefe, yani sanal gerçeklik işlenecektir. Metaverse, Öte-Evren anlamına gelmekte ve internetin yerini almaya aday olan bir teknolojidir. Bu teknoloji sayesinde gerçek hayatta yapılabilen birçok şey sanal gerçeklik ortamında yapılabilecektir. Yani Metaverse, sanal gerçeklik veya artırılmış gerçekliğin ta kendisidir.

Ders Dili: Türkçe

Tarih: Program kız ve erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 180 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 180 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sık sorulan sorulara buradan bakabilirsiniz.