Eğitimci: ÖĞR. GÖREV. MOHAMMAD YOUSEF ZADEH


Alan: BİLİM

Dersin Adı: EVRENİ ANLAMA YOLCULUĞUNDA KUANTUM MEKANİĞİN DOĞUŞU

Dersin İçeriği: Bu derste insanoğlunun tarih boyunca doğa ve evrene olan merakı üzerine bir giriş yapıldıktan sonra klasik mekaniğin yanıtlayamadığı problemlere değinerek Kuantum Mekaniğin doğuşu ele alınacak ve  bu çerçevede bilim adamlarının atom altı dünyasında karşılaştıkları olgular ve problemlere gelen bir bakış atılacak.

Ders Dili: TÜRKÇE

Eğitimci: ÖĞR. GÖREV. MOHAMMAD YOUSEF ZADEH

Çalıştığı Yer - Görevi: ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ

Ülke: İRAN - TÜRKİYE

Tarih: Program Kız ve Erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 50 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 50 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitimci Biyografi: 1980 yılında İran Batı Azerbaycan ili Çaypara’da doğdu. 2006 yılında Fizik bölümünü Urmia Üniversitesinde bitirdi. 2013 yılında Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünden yüksek lisans derecesiyle İstanbul Teknik Üniversitesinden mezun oldu. 2010-2015 yılları arasında İTÜ Bilim Merkezinde fen alanında çocuklara yönelik gerçekleşen bilim atölyeleri için araç gereç geliştirdi ve bu atölyelere eğitmen olarak katıldı. 2015 yılı itibariyle Sabahattin Zaim Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği ana bilim dalında öğretim görevlisi olarak yaratıcılık ve materyal tasarımı gibi konuları işlemektedir. 2020 yılından itibaren Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde Yapı Fiziği doktora programında akademik hayatına devam etmektedir.