Eğitimci: DR. ÖĞR. ÜYESİ MELİKE GÜNYÜZ


Alan: TARİH – EDEBİYAT –SOSYOLOJİ- SİYASET - KÜLTÜR

Dersin Adı: EDİTÖRLÜĞE GİRİŞ EĞİTİMİ

Dersin İçeriği: Ders kapsamında yayıncılık ne anlama geldiği, neden önemli olduğu, editörün yayınevindeki yetki ve sorumluluk alanlarının ne olduğu sorularına cevap arnacaktır.

Ders Dili: TÜRKÇE

Eğitimci: DR. ÖĞR. ÜYESİ

MELİKE GÜNYÜZ

Çalıştığı Yer - Görevi: DR. ÖĞRETİM ÜYESİ

İBN HALDUN ÜNİVERSİTESİ

Ülke: TÜRKİYE

Tarih: Program Kız ve Erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 50 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 50 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitimci Biyografi: Dr. Melike Günyüz,

Lisans ve yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde, doktorasını ise İstanbul Üniversitesi Eski Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalında yapan Melike Günyüz, Erdem Yayın Grubunun Genel Yayın Yönetmenidir. İbn Haldun Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. 

Ulusal ve uluslararası ölçekte yayıncılık ve çocuğa yönelik birçok projenin koordinasyonunu yürütmektedir. Masal kitapları 15 dile çevrildi.

Türkiye’nin en önemli iş adamları derneklerinden biri olan MÜSİAD’ın ilk kadın yönetim kurulu üyesi olarak Türk siyasi hayatına yön veren birçok ekonomik, kültürel ve iş dünyasına ait raporların yayın sürecini yönetti. IWF Türkiye (International Women Forum) kurucu üyeleri arasındadır. Ayrıca IRSCL (International Research Society for Children’s Literature), ÇGYD (Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği) üyesidir. KAİM Vakfı kurucu mütevelli üyesi ve Türkiye Gençlik ve Eğitim Vakfı (TÜRGEV) mütevelli üyesidir. Bir dönem Basın Yayın Birliği Derneği yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüttü. Uluslararası TURLA (Turkish Literature Abroud) projesi koordinatörlüğü, Kültür Bakanlığı TEDA (Kültür ve Turizm Bakanlığı Türk Kültür, Sanat ve Edebiyat Eserlerinin Dışa Açılımını Destekleme Projesi) Danışma ve Değerlendirme Kurulu üyeliği, TÜBİTAK Popüler Bilim Yayın Danışma Kurulu üyeliği, 6. Ulusal Yayın Kongresi Düzenleme Kurulu üyeliği, Okuma Kültürü Çalıştay Başkanlığı gibi özellikle yayıncılık alanında birçok ulusal ve uluslararası görevde bulundu.