Eğitimci: ÖMER FARUK BOYACI


Alan: MÜHENDİSLİK- SANAT

Dersin Adı: BİYOMİMİKRİ & ENDÜSTRİYEL TASARIM

Dersin İçeriği: Derste, endüstriyel tasarımın ne olduğu, üretimin ne zaman başladığı, biyomimikrinin ne anlama geldiği sorularına yanıt bulmaya çalışılacak. Doğadan esinlenerek tasarlamak başlığı altında konuşmalar gerçekleştirilecek.

Katılımcılardan birer problem tespit etmelerini ve çözüm önermeleri talep edilerek bunu projeye dönüştürerek çizmeleri beklenecek.

Ders Dili: TÜRKÇE

Eğitimci: ÖMER FARUK BOYACI

Çalıştığı Yer - Görevi: ENDÜSTRİYEL TASARIMCI / SANATÇI

Ülke: TÜRKİYE

Tarih: Program Kız ve Erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 50 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 50 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitimci Biyografi: Ömer Faruk Boyacı, 1991'de Bursaʼda doğdu. Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesini 2008’de bitirdi ve teknik tasarıma ilgisinden dolayı lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi – Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde tamamladı. Sanatsal ve teknik eğitiminin yanı sıra üniversite hayatı boyunca asistanlığını yaptığı Cemal Toyʼdan etkilendi. Çeşitli karma sergilere katılan Ömer Faruk Boyacı, “Asırlık Kentlerin Gizli Yüzleri” temalı sergi serisinde bugüne kadar Bursa ve İstanbul’da toplam 3 kişisel sergi açtı. Tasarım yarışmalarında aktif katılım gösterdi ve birçok tasarım ödülü aldı. Tofaş, Türk Traktör, Mako gibi firmalarda üretim mühendislerine serbest çizim perspektif dersleri verdi. Kale Grubu / Banyo departmanında staj yaptığı dönemde ofis ve fabrikada aktif rol alarak kısa sürede birçok ürün ve bir de ürün ailesi tasarladı. Henüz mezun olmadan çalışmaya başladığı Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezinde TÜBİTAK projeleri başta olmak üzere bilim merkezi sergileri, interaktif düzenekler ve alan tasarımları yaptı. Bu süreçte tüm dünyadan bilim merkezlerini gezme, konferansları takip etme ve fuarlara katılma fırsatı bularak tasarım rotasını da bu yönde belirledi. Sanayi ve üretim iş birlikleri sayesinde eskiz aşamasından imalata kadar projelerin takibini yapmaktadır. Ürün tasarımı ve tasarım danışmanlığı hizmetleri veren Boyacı, sanatsal çalışmalarına da atölyesinde devam etmekte, sergiler açmakta ve çeşitli karma sergilere katılmaktadır.