Eğitimci: ESRA YILGIN


Alan: TARİH – EDEBİYAT –SOSYOLOJİ- SİYASET - KÜLTÜR

Dersin Adı: MODERN SEYYAHLIK

Dersin İçeriği: Ders kapsamında başlangıçta 13-17 yaş grubundaki lise dengindeki öğrencilere seyahat, keşif, dünyaya açılma ve coğrafyanın kimlik inşası noktasındaki önemi temalı bir konuşma gerçekleştirilecektir. Ardından Google Earth ve Google Earth studio programlarının coğrafi bir okur yazarlık kapsamında öğrencilere sağladığı imkanlardan bahsedilecek ve programın öğrenciler tarafından sunumlarda ve çalışmalarda nasıl kullanılacağı ve bu programdan nasıl istifade edilebileceğinden bahsedilecektir. Bununla birlikte önceden belirlenilen farklı kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan birkaç ülke belirlenerek bu ülkelerde yer alan önemli bazı tarihi eserlerin öğrencilere tanıtımı söz konusu olacaktır. Son olarak programın devamında müzik makamlarına isimlerini veren şehirler ve coğrafyanın müziğe etkisinden bahsedilmesi planlanılmaktadır. Programa dair detaylı bilgiler canlı ders programının belirlenmesinin ardından ayrıntılı olarak paylaşılacaktır.

Ders Dili: TÜRKÇE

Eğitimci: ESRA YILGIN

Çalıştığı Yer - Görevi: TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI & PSİKOLOJİ ÖĞRENCİSİ

 29 MAYIS ÜNİVERSİTESİ

Ülke: TÜRKİYE

Tarih: Program Kız ve Erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 50 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 50 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitimci Biyografi: Esra Yılgın 1999 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. 2016 yılında lisede yürütülen Kutlu Bir Nesil projesinin kurucu ekibinde yer aldı, proje neticesinde çıkarılan Altınçağ Antolojisi isimli kitaba "İslam Dünyasında Rasathaneler" başlıklı bir makalesi ile katkıda bulundu ve Üsküdar ile Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki lise dengi okullarda İslam Bilim Dünyası ve Rönesans konulu seminerlere konuşmacı olarak katıldı.  2017 yılında İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. Üniversitede bir sene İngilizce hazırlık eğitimi aldıktan sonra bölüm birincisi olarak gönderildiği İngiltere Bournemouth’da dil eğitimine devam etti.  2018 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığına sunulan Lügat-ı İdrak projesinin koordinatörlerinden olan Yılgın, proje neticesinde meydana getirilen Şiir ve Ötesi kitabının derleyicileri arasında yer aldı.  Üyeleri üniversite öğrencilerinden oluşan sivil bir topluluk olan Danende Topluluğunun yönetim kurulunda bulunan olan Yılgın, Kültür ve Sanat komisyonu başkanı olarak çalışmalar sürdürdü. Youtube'da kültür ve sanat alanında da aktif olarak çalışmalar yapan Yılgın, Kıssahâne projesi ile 2019 yılında ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik deyim, atasözü ve latifelerin hikâyelerinin anlatıldığı video serisinin seslendirmelerini gerçekleştirdi.  Fransa, İsviçre, Almanya ve İtalya gibi birçok Avrupa ülkesinde de bulunan Esra Yılgın halen İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümü 3. sınıf öğrencisidir. Aynı zamanda adı geçen üniversitenin Çap programı kapsamında Psikoloji bölümü 2. sınıf öğrencisi olarak da eğitimine devam etmektedir.