Eğitimci: PhD ÖĞRENCİSİ SALİHA BÜŞRA SELMAN-ADIYAMAN


Alan: BİLİM

Dersin Adı: GELİŞİM PSİKOLOJİSİNE GİRİŞ

Dersin İçeriği: Bu ders insan gelişimi alanına bir giriş dersi niteliğindedir. Ders sürecinde öğrenciler gelişim psikolojisi ve önemini, gelişimin doğasını ve bağlamını, gelişim psikolojisi alanındaki temel soruları ve gelişimin temel teorilerini öğrenecekler.

Ders Dili: TÜRKÇE

Eğitimci: PhD ÖĞRENCİSİ SALİHA BÜŞRA SELMAN-ADIYAMAN

Çalıştığı Yer - Görevi: DOKTORA ÖĞRENCİSİ WISCONSIN-MADISON ÜNİVERSİTESİ

Ülke: ABD

Tarih: Program Kız ve Erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 50 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 50 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitimci Biyografi: Saliha Büşra Selman-Adıyaman, 1993 yılında İstanbulda doğdu. Üniversite eğitimini İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde bölüm ve okul birincisi olarak tamamladı. Bu süreçte çocukluk çağı deneyimlerinin ileriki dönemdeki gelişim ve öğrenme üzerindeki etkileriyle ilgilenmeye başladı. Harvard University Youth Mental Health Laboratuvarı'nda, Koç Üniversitesi Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı'nda çocukların bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimlerine dair bilimsel araştırmalarda rol alırken çeşitli vakıf ve kuruluşlarda zor şartlarda yaşayan çocuklarla çalıştı. Yüksek lisans eğitimini Boston University Psychological & Brain Sciences programında The Role of Chronic Physiological Stress and Mother-Infant Interaction in Executive Function Development in Early Childhood başlıklı tezi ile tamamladı. Boston University Brain and Early Experiences Laboratuvarı'nda iki yıl araştırma asistanı olarak çalıştı ve erken kronik stresin küçük çocukların bilişsel işlevleri üzerindeki etkisini araştırdı. Şuan University of Wisconsin-Madison Human Development and Family Studies doktora programında dördüncü sınıf öğrencisidir. Çalışmaları, zorlu şartlarda yaşayan bebeklerin ve küçük çocukların beyin ve dikkat becerilerinin gelişimini koruyan faktörler üzerine ve stresin etkilerine odaklanmaktadır.