1)SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM

DOĞA KEŞFİ “Doğayı, doğamızı keşfedelim”

Solucanlar farklı yiyeceklerin kokusunu alabilir mi? Çok güçlü bir böcek ne kadar ağırlık kaldırabilir? Cırcır böcekleri yalnızken mi yoksa arkadaşlarıyla beraberlerken mi daha mutludur?

Dışarıda keşfedilmeyi bekleyen yemyeşil bir dünya var!

Beykoz’un güzel doğasında böcek ve bitki çeşitlerini inceliyor, toprak çeşitleri konusunda gözlem yapıyor, öğreniyoruz. Tabiattaki canlıların “insan ve çevre” döngüsündeki yerini ve insan tabiatına etkisini anlamaya çalışıyor, nasıl yardımcı olabileceğimizi bulmaya çalışıyoruz. Beykoz ormanında takım olmanın ne demek olduğunu yaşayıp içselleştiriyoruz. Program dâhilinde yer yön bulma, harita becerisini geliştirebilmek adına orienteering çalışmaları yapıyoruz. Doğa’da hayatta kalma aktiviteleri ile birlikte ilk yardım eğitimleri alıyoruz.

İZCİLİK

Toplumsal sorumluluk bilincimizi geliştirerek insanlara ve doğaya karşı saygılı, hoşgörülü ve sabırlı olmayı öğreniyoruz. Kamp kuruyor, ateş yakıyoruz. Hayatta kalmayı ve disiplinli yaşamayı öğreniyoruz.

Etkinliklerimiz: açık hava faaliyetleri, zindelik uygulaması, yaşadığımız çevreyi keşfetme, üretkenlik ve beceri gelişimini sağlamak, inançlar ve yargılar, yararlılık, milli bilinç, küreselleşme, ilk yardım

SERAMİK-TORNA

DOĞADA İLK YARDIM

2)SPOR:

MÜCADELE OYUNLARI & GELENEKSEL OYUNLAR

“Annemin ve babamın çocukluğu”

Hep birlikte eğlenceli yarışmalarda mücadele edip geleneksel sokak oyunlarımızda yarışıyor, takım olmayı ve mücadele etmeyi öğreniyoruz.

Spor saatimizde futbol, basketbol, tenis, yüzme eğitimleri ile teknik alt yapımızı güçlendiriyor, 2 haftanın sonunda profesyonel gelişim sağlıyoruz.

Geleneksel Okçuluk “TÜRK OLMAK” 

Geleneksel Türk sporlarımızı deneyimleyip birlikte mücadele ediyor, yarışıyor, takım ruhunu canlı tutuyoruz.

“ENGELSİZ BİR GÜN” AKTİVİTELERİ “Empati”

Görme engelli kardeşlerimizle birlikte vakit geçirerek empati kurmanın ne kadar değerli bir duygu olduğunu hep birlikte hissedeceğiz.

MACERA PARKURU

Macera parkurunda dengede durmayı, mücadele etmeyi öğreniyor, meydan okuyor; iş birliği içinde takım olarak hareket ediyoruz.

 İçerik Güncellenmektedir...