Yaz Kampı


                         

26 Temmuz-6 Ağustos 2021 tarihleri arasında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenecek, farklı sanat dallarından oluşan “Spor & Sanat Okulu” programı bilgilendirmelerine buradan ulaşabilirsiniz.

3, 4, 17 ,18 Temmuz 2021 tarihlerinde planlanan “Hafta Sonu Programı” bilgilendirmelerine buradan ulaşabilirsiniz.

NUN Okulları Beykoz Kampüsünde salgın şartları gözetilerek gerçekleştirilecek atölyelerde, maske, mesafe ve temizlik kuralları uygulanacak. Salgın tedbirleri kapsamında kısıtlamalar devam ettiği takdirde Spor & Sanat Okulunda güncellemeler gerçekleşebilecek. Başvuru yapanlar ile iletişime geçilerek detaylı bilgilendirmeler yapılacak.

Virüsten Korunma ve Sosyal Mesafe Önlemleri

Yaz kampı programımız tamamen dış mekan aktivitelerinden oluşmaktadır. Doğa içinde sosyal mesafe önlemleri ile uygulamalarımız gerçekleşecektir. Kampüsümüzde düzenli olarak temizlik, periyodik olarak ilaçlatma, öğrenci, öğretmen ve personelin maske takması ve de ayrıca dezenfektan konusunda çalışmalarımızı yapmaktayız. Tek kapalı mekan yerimiz olan yemekhanemizdeki kapasiteyi %50 oranında azaltarak oturma düzenimize yeni düzenleme getirerek yemek sırasında sosyal mesafe uygulamasını sağlamış olacağız. Servislerimizde birer koltuk boşluk bırakılarak sosyal mesafe kurallarına uygun taşımacılık hizmetimizi gerçekleştireceğiz. Servis içinde tüm öğrenci ve personelimiz maske takarak kapalı alan risklerini en aza indirgeyeceğiz. Ayrıca servislerimizde dezenfektan bulundurup düzenli olarak temizliğinin yapılması konusunda son derece hassas hareket edeceğimizden emin olabilirsiniz.

Çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği bizler için her şeyden önemlidir.

 NUN OKULLARI

 

YAZ OKULU GENEL BİLGİLENDİRME

İlkokuldan ve ortaokula öğrencilerini kapsayan yaz kampımızın ruhunu -aynı zamanda okulumuzun da değerleri olan “sevgi, saygı, adalet, merhamet, edep, sorumluluk ve güven” oluşturuyor. Beykoz Kampüsümüzde, doğa ile iç içe “sürdürülebilir yaşam”, “yaşam becerileri gelişimi”, “sosyal liderlik becerileri gelişimi” odaklı aktivitelerimizi uygulamaya devam ediyoruz.  Öğrencilerimiz bir kurgunun ya da simülasyonun içinde değil gerçeğin ve hayatın içinde, tüm duyularıyla hissederek öğreniyorlar. Duymanın, görmenin, tatmanın, dokunmanın, koklamanın bir adım ötesine geçerek hissetmenin, manaya ulaşmanın, gerçeği keşfetmenin, sırra ermenin, mutluluğunu yaşıyorlar. Bilimin, fennin, maddenin insanı nasıl ilme, ruha ve manaya götürdüğünü yaptığımız etkinliklerde görüp, hissedip yaşıyoruz. Bilgiyi dört duvar arasında ya da bilgisayar başında değil havada, suda, toprakta, ormanda arıyoruz; bilgiyi arama yolunda sevgiyi, saygıyı, edebi, ahlakı, hoşgörüyü, iletişimi, işbirliğini buluyoruz. Bilgileri duygularına kılavuzluk ederken duyguları bilgilerini ehlileştiriyor.

Duyarlılığın, hassasiyetin ve becerilerin en kolay kazanıldığı çocuklarımızın gelişim dönemlerinde “sürdürülebilir yaşam” ve “sıfır atık” temasıyla evimizde, okulumuzda, ofisimizde, bahçemizde atıksız yaşamın yollarını ve yöntemlerini deneyimleyerek bu alandaki uygulamaların davranışa dönüşmesini sağlıyoruz. İsraf, savurganlık, duyarsızlık, hassasiyet, farkındalık, tutumluluk, planlama, zaman yönetimi gibi kavramların doğadaki ve yaşamımızdaki karşılıklarını keşfediyoruz. Geleceği bu değerler üzerine inşa etmeleri için öğrencilerimize ufuklar açıyoruz.

İlkokul öğrencilerimizin bilgi ve becerilerle yoğrulması için ortamlar oluştururken,  ortaokul öğrencilerimizin, sahip oldukları bilgileri ve becerileri bilimsel faaliyetlere dönüştürmesi için özgün fikir ve yaklaşımlarla özgün eserler çıkarabilecekleri ortamlar oluşturmaya çalışıyoruz.

Yaz kampımız, moda ve popüler eğilimlerin ve eğitimlerin aksine “kadim ve fonksiyonel” bilgi ve beceriler doğrultusunda kurgulanıyor. Bilişsel, duyusal ve psikomotor alan gelişimi, sözel ya da görsel aktarımla değil “yaparak-yaşayarak” sağlanıyor. Doğa Bilimleri dersi öğrencilerimizin toprak, su, hava ve bitki konusundaki bilgilerini derinleştirirken bitkilere ve hayvanlara karşı merhamet, şefkat, sevgi ve saygı duygularını pekiştirmiştir. Tabiattaki her şeyin bir dengede yaratıldığını ve bu dengeyi korumanın da insanların duyarlılığına emanet olduğunu çocuklarımızın görmesini sağlıyoruz. Her bir öğrencimiz “doğanın korunması”, “doğal kaynakların etkili ve sürdürülebilir kullanılması” gibi küresel konuları yerinde ve örnekleriyle görerek bu alanlarda duyarlılık kazanıyorlar.