NUN Okulları Kampları Hakkında


NUN Okulları Kampları Hakkında
NUN Okulları Kampları çocuklara kendini keşfetme, doğayla iç içe olma, yeni arkadaşlıklar kurma, uluslararası ve çok kültürlü bir ortamda yaşama, dil gelişimi gibi önemli deneyimler sunuyor.
NUN Okulları Beykoz Kampüsümüzde gerçekleşecek yaz ve kış kamplarımızda doğa ile iç içe “sürdürülebilir yaşam”, “yaşam becerileri gelişimi”, “sosyal liderlik becerileri gelişimi” odaklı aktivitelerimizi uyguluyoruz.
Öğrencilerimiz hayatın içinde olmanın mutluluğunu yaşıyor, bilgiyi havada, suda, toprakta, ormanda arıyorlar.
6-8 ve 8-10 yaş grubu öğrencilerimizin doğayla buluşmasını sağlıyoruz. Doğa Bilimleri dersi öğrencilerimizin toprak, su, hava ve bitki konusundaki bilgilerini arttırırken, doğadaki dengeyi çocukların görmelerine yardımcı oluyor. Her bir öğrencimiz “doğanın korunması”, “doğal kaynakların etkili ve sürdürülebilir kullanılması” gibi küresel konuları yerinde ve örnekleriyle görerek bu alanlarda duyarlılık kazanıyorlar.
11-14 yaş grubu öğrencilerimizin sahip oldukları bilgileri ve becerileri bilimsel faaliyetlere dönüştürmeleri için çalışıyoruz. Bilişsel, duyusal ve psikomotor alan gelişimi, sözel ya da görsel aktarımla değil “yaparak-yaşayarak” sağlanıyor.
Bunun yanı sıra bu yıl ilk defa farklı alan modüllerinden oluşan program ile NUN Dijital Yaz Okulunu hayata geçirmeye hazırlanıyor. Her dersin bir modülü oluşturacağı programda her modül farklı bir branşı içeriyor.
Dijital yaz okulu programına katılacak öğrenciler, bireysel gelişim adına ihtiyaç duydukları modülleri seçip kendi modül paketlerini oluşturabiliyorlar. Birbiriyle çakışmayacak şekilde planlanan modüllerin yer aldığı programa katılan öğrencilere derslerin sonunda sertifikalar verilecek.
Programla öğrencilere ilgi duydukları alanlarda kişisel gelişimlerine destek olmayı, kendi beceri ve kapasitelerini keşfetmelerinde yardımcı olmayı, lisans tercihi yapacak öğrenciler için lisansa giriş dersleri ile bilgi sahibi olmalarını hedefleniyor.