NUN OKULLARI YAZ KAMPI SONA ERDİ!

Spor ve Sanat Okulu ile öğrenciler eğlenceli ve verimli bir kamp deneyimi yaşadı.

Yaz tatilini fiziksel aktiviteler ile sosyalleşerek geçirmek isteyen ilkokul ve ortaokul öğrencileri için NUN Okulları Beykoz Kampüsünde salgın şartları gözetilerek gerçekleştirilen Spor ve Sanat Okulu öğrenci ve velilerden büyük ilgi gördü.

Pek çok farklı okuldan, 64 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ve 2 hafta süren program boyunca yüzme, tenis, tekvando, pilates, atletizm, okçuluk gibi spor dallarını deneyimleyen öğrenciler aynı zamanda katıldıkları sanat atölyeleri ile yeteneklerini keşfettiler. Pandemi sürecini uzaktan eğitimle geçiren öğrenciler için telafi niteliği de taşıyan yaz kampı programına Cezayir, Yemen, Irak ve Tacikistan gibi farklı ülkelerden yabancı öğrenciler de katılım sağladı.

NUN Kamplarında öğrencilerin yaşam becerilerini yerinde görerek ve yaşayarak kazanmaları hedeflendi. Pek çok farklı okuldan başvuru yaparak NUN kamplarına katılan öğrencilerin NUN Okullarının ruhunu kısa süreliğine de olsa deneyimleme fırsatı yakaladı. Arkadaşlık, dostluk, iş birliği, takım çalışması, rekabet, empati kurma, saygı ve güven duyma, merhamet etme, adaletli olma, direnç kazanma, eleştirel düşünme, zamanı yönetme, problem çözme, analiz etme gibi kabiliyetleri geliştirme fırsatı sunan NUN Kamplarından öğrenciler büyük bir memnuniyetle ayrıldı.

 

_______________________________________________

 

 

_______________________________________________________

 

2020 NUN OKULLARI KIŞ KAMPI SONA ERDİ!

 

23 Ocak-27 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz NUN Kış Kampı birbirinden keyifli ve öğretici etkinliklerle tamamlandı. Uluslararası katılımcıları ile çok kültürlülüğün yaşandığı kampta öğrenciler, tarih, doğa ve bilim ile iç içe bir hafta geçirdiler. 

İlkokul öğrencileri, doğadan topladıklarını atölyede dönüştürerek sürdürülebilir yaşam için adım attılar. Evlerinde kullanmadıkları materyalleri geri kazandırarak birer eşyaya dönüştürdüler. İstanbul’un tarihini bir gün boyunca hep birlikte keşfettiler. Ayasofya’yı, Yerebatan Sarnıcı’nı tarihiyle birlikte yerinde öğrendiler. Yüzme stillerini kavradılar, bitkileri, toprak örtüsünü ve canlıları keşfettiler. Çadır kurdular, doğada tek başına kalmanın pratik yanlarını öğrendiler.

Ortaokul öğrencileri ise; doğa keşfi ile toprağı, canlıların varoluş nedenlerini, bitkileri, ağaçları gözlemlediler. Araştırarak ve yarışarak takım olmanın ne demek olduğunu kavradılar. İş birliği ile birlikte öğrendiler. Geleneksel okçuluğu deneyimlediler, İngilizce tarih anlatımlı bisiklet turu ile yaşayarak öğrenmenin keyfini çıkardılar.

Sağlıklı yaşam saatinde, yüzdüler, geleneksel oyunlar oynadılar, kickbox, pilates antrenmanları yaptılar. Takım ve birlik olmanın ne olduğunu basketbol ve futbol turnuvalarında kavradılar. Riva ormanında sürdürülebilir yaşam becerilerini, çadır kurmayı ve ateş yakmayı öğrendiler. Uluslararası katılımcılar ile iletişim kurarak İngilizce bilgilerini artırdılar, pratik yapma imkânı buldular. Kurulan güzel dostluklar ile tüm katılımcılar birbirlerine bir sonraki yıl görüşme dileğinde bulunarak kampı tamamladılar.

_________________________________________________________