Dijital Araştırma Süreçleri ve Kullanılan Teknikler - Dr. Betül Tonbuloğlu

Eğitimci: Dr. Betül Tonbuloğlu

Çalıştığı Yer - Görevi: Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi

Ülke:  Türkiye/Turkey

Eğitimci Biyografi: Betül Tonbuloğlu, Marmara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği lisans mezunu olup, yüksek lisansını da aynı bölümde öğretim yazılımlarının kullanışlılığı üzerine 2010 yılında tamamlamıştır. Doktora eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim programında, uzaktan eğitim programlarının değerlendirilmesi üzerine 2017 yılında tamamlamıştır. Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde 13 yıl bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi’nde Öğretim Görevlisi Dr. olarak çalışma hayatına devam etmektedir. İlgi alanları arasında uzaktan eğitim, uzaktan eğitimde kalite standartları, web 2.0 araçlarının eğitimde kullanımı, öğretim yazılımları, kullanışlılık değerlendirmesi, insan- bilgisayar etkileşimi, bilgisayar destekli eğitim, kodlama ve robotik eğitimi, STEAM eğitimi, proje tabanlı eğitim, harmanlanmış öğrenme konuları bulunmaktadır. İlgi alanlarına yönelik uluslararası ve ulusal birçok kitap bölümü, makale ve bildirileri bulunmaktadır.

Ders Alanı: Dijital Araştırmacı Okulu

Dersin Adı: Dijital Araştırma Süreçleri ve Kullanılan Teknikler

Dersin İçeriği: Bu derste, araştırmaların süreçleri hakkında bilgiler paylaşılacak, araştırmanın başından sonuna verilerin toplanması, gözlemler, raporlar ve teknik bilgiler paylaşılacaktır.

Ders Dili: Türkçe /Turkish

Tarih: Program kız ve erkek öğrenci grupları olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.-

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 50 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 50 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sık sorulan sorulara buradan bakabilirsiniz.