Yapay Zeka ile Konuşma ve Dil Teknolojileri - Cenk DEMİROĞLU

Eğitimci: Cenk DEMİROĞLU

Çalıştığı Yer - Görevi: 

Akademisyen - Özyeğin Üniversitesi

Ülke:  Türkiye

Eğitimci Biyografi:

Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden aldıktan sonra doktora derecesini Georgia Teknoloji Enstitüsünden 2005 yılında aldı. Doktoradan sonra ABD'de beş sene boyunca üç farklı küçük şirketin araştırma geliştirme gruplarında çalıştı. Geniş sözlüklü konuşma tanıma projesinde üç sene ve gömülü ses sentezi projesinde bir sene teknik lider pozisyonlarında çalıştı. 2010 senesinden beri Özyeğin Üniversitesi'nde çalışmaktadır. Şu an doçent pozisyonunda çalışmaktadır. Üniversitede konuşma ve doğal dil işleme laboratuvarının direktörlüğünü yapmaktadır. Araştırma konuları eğitim ve danışmanlık faaliyetleri, konuşma tanıma, ses sentezi, ses analizi/kodlaması, gürültü temizleme ve ses işlemenin medikal uygulamaları üzerine yoğunlaşmıştır.

Ders Alanı: Dijital Bilim Okulu

Dersin Adı: Yapay Zeka ile Konuşma ve Dil Teknolojileri

Dersin İçeriği: Bilgi teknolojilerinde akademik ve endüstriyel ARGE - Türkiye ve yurtdışı

Yapay zeka ve bilgi teknolojilerinde son 20-30 yıldır yaşanan patlama hem akademik araştırmayı hem de teknoloji firmalarını ateşlemiştir. Gerek Türkiye'de gerek yurtdışında akademik ve sanayi tecrübesi olan birisi olarak bu konudaki gözlem ve birikimlerimi gençlerle paylaşayacağım bir ders olacaktır.

Ders Dili: Türkçe 

Kız ve erkek öğrenci grupları birlikte olacaktır. Güncel takvime buradan ulaşabilirsiniz.-

Sertifika: Eğitim sonunda katılımcılara NUN Okulları tarafından onaylanan başarı sertifikası mail olarak gönderilecektir.

Program Ücreti: 200 ₺ (KDV Dahil)
*Her bir modülün ücreti 200 TL'dir. Sepete ekleyerek kredi kartınız ile ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz..

Sık sorulan sorulara buradan bakabilirsiniz.